Od niedawna firma JBL znana dobrze na polskim rynku oferuje system o nazwie „Artemio” zawierający akcesoria do domowej hodowli artemii (solowca). Głównym elementem tego systemu jest ArtemioSet – kompletny zestaw do wylęgania naupliusów artemii. Ten słonowodny skorupiak jest znany od dawna jako wysokiej jakości pokarm dla ryb hodowanych zarówno w morskich jak i słodkowodnych akwariach, uwielbiany również przez paletki.

Zestaw zawiera wszystko co jest potrzebne do uruchomienia hodowli naupliusów artemii będących doskonałym i bezpiecznym pokarmem do karmienia narybku paletek oraz wielu innych gatunków ryb.
JBL ArtemioSet składa się z całkiem pomysłowego inkubatora o kształcie stożka, statywu w którym stoi inkubator, pompki napowietrzającej z wężykiem. Wyklute larwy solowca zbierane są do pojemniczka z wyjmowanym sitem z oczkami 150µm. Inkubator posiada otwieraną, półokrągłą pokrywę w której zamocowana jest rurka doprowadzająca powietrze do dna inkubatora. W pokrywie znajduje się również króciec odpowietrzający. Króciec ten służy również do transportu powietrza do kolejnych inkubatorów, ponieważ ArtemioSet jest systemem modułowym. Do wyżej opisanego zestawu można dokupić dodatkowy moduł – Artemio 1 który składa się z inkubatora i statywu. Konstrukcja statywów pozwala na ich łączenie ze sobą, tak więc kilka modułów można połączyć w jedną całość i co ważne – wszystkie inkubatory można zasilać za pomocą jednej pompki napowietrzającej bez konieczności używania dodatkowych trójników. Króćce na pokrywach inkubatorów łączy się po prostu odcinkami wężyka. Jakkolwiek, nic nie stoi na przeszkodzie aby każdy inkubator zasilać powietrzem niezależnie. Statywy posiadają także otwory umożliwiające zamocowanie ich do ściany.

System JBL Artemio oferuje również szereg oddzielnych akcesoriów, oraz jajeczka i sól do przygotowania wody dla hodowli naupliusów. Dostępne akcesoria to:

  • Artemio 2 – pojemnik do odcedzania artemii
  • Artemio 3 – sitko 150µm
  • Artemio 4 – zestaw 4 sitek do sortowania żywego pokarmu: 150µm, 300µm, 600µm i 1m

Sól i jajeczka artemii:

  • ArtemioPur – jaja solowca w opakowaniu 40 ml plus miarka do dozowania
  • ArtemioSal – sól z dodatkiem mikroalg, oraz zawierająca bufor do podtrzymania odpowiedniego pH
  • ArtemioMix – gotowa do użycia mieszanka soli z mikroalgami i jaj solowca

Do dokarmiania naupliusów służy płynny pokarm ArtemioFluid. Jest to homogenizowana mieszanka fitoplanktonu i innych składników odżywczych. Pokarm podaje się kroplami do wody w ilości powodującej lekkie zielonkawe zabarwienie wody.