Produkty Aquatic Nature zyskują coraz większą popularność na naszym rynku akwarystycznym. Na uwagę z pewnością zasługują dwa typy grzałek do akwarium – posiadające wyświetlacz grzałki MP Heater, oraz przeznaczone do nano-akwariów grzałki Easy Heat.

Mp Heater

Grzałka MP Heater - Aquatic Nature

Większość dostępnych na rynku akwarystycznym grzałek z termostatem posiada zakres możliwej do ustawienia temperatury kończący się w okolicach 32~34°C. Grzałka MP Heater jest pod tym względem dość wyjątkowa, ponieważ sterowany mikroprocesorem termostat oferuje zakres regulacji od 11° do aż 39°C. Możliwość pracy w tak wysokich z punktu widzenia akwarium temperaturach powoduje że grzałki te mogą okazać się szczególnie przydatne dla akwarystów trzymających paletki. Przeprowadzenie kuracji temperaturowej stosowanej przeciwko wiciowcom czy  pierwotniakom pasożytującym na skórze (nie mylić z płazińcami) będzie niezwykle proste z pomocą grzałki MP Heater.

Grzałka jest całkowicie zanurzalna, oraz wyposażona  w cyfrowy wyświetlacz pokazujący aktualną temperaturę wody. Ten sam wyświetlacz służy również do programowania pożądanej temperatury. Element grzewczy załączany jest za pomocą precyzyjnego przekaźnika, co według producenta ma wyeliminować zakłócenia elektromagnetyczne (standard EMI). Grzałki MP Heater produkowane są w czterech wersjach mocy: 50W, 100W, 200W i 300W. Zaletą urządzenia jest dość długi przewód zasilający – 1,8 m. Korpusy grzałek wykonano z 2 mm grubości szkła kwarcowego odpornego na wysoką temperaturę.

Instrukcja obsługi grzałki Aquatic Nature MP Heater.

1. Połączyć 2 klipsy mocujące z przyssawkami i umocować w nich grzałkę.

2. Zanurzyć grzałkę w wodzie w akwarium i umieścić pionowo, tak aby wyświetlacz grzałki był widoczny.

3. Głowica grzałki może wystawać maksymalnie 2 cm nad powierzchnię wody.

4. Miejsce zamocowania grzałki w akwarium powinno znajdować się w pobliżu wylotu z filtra, lub w innym punkcie z wyraźną cyrkulacją wody – jest to ważne dla prawidłowej pracy grzałki.

5. Odczekać ok. 10 minut przed włączeniem grzałki MP Heater do sieci. Przewód zasilający, w miejscu tuż przed wtyczką należy uformować w łuk który zapobiegnie dostaniu sie wody do gniazdka w przypadku gdyby woda spłyneła po przewodzie.

6. Aby zaprogramować wymaganą temperaturę, należy: Wcisnąć przycisk na głowicy grzałki i przytrzymać aż do momentu pojawienia się na wyświetlaczu żądanej wartości temperatury, następnie zwolnić przycisk. Ustawiona wartość temperatury zostanie potwierdzona 3-krotnym miganiem wyświetlacza.

7. Wyświetlacz grzałki MP Heater wróci teraz do wyświetlania aktualnej temperatury wody. Od tej chwili woda bedzie podgrzewana aż do uzyskania zaprogramowanej wartości.

8. Grzałka MP Heater jest teraz gotowa do użytku.

Easy Heat

Grzałka Easy Heat - Aquatic Nature

Te niewielkie, bezobsługowe grzałki z racji swoich wymiarów doskonale nadają się do niewielkich akwariów i z tą myślą zostały zaprojektowane. Nano-akwaryści mają do wyboru 3 modele grzałek Easy Heat:

  • model 25 W, 15 cm długości (oznaczona kolorem żółtym)
  • model 50 W, 17 cm długości (oznaczona kolorem różowym)
  • model 100 W, 25 cm długości (oznaczona kolorem czerwonym)

Grzałki Easy Heat są całkowicie wodoodporne, posiadają wbudowany termostat który nie jest regulowany. Termostat jest wyskalowany na utrzymywanie w akwarium stałej temperatury 25°C. Wbudowana dioda LED informuje o załączeniu grzałki. Również i tutaj jako materiału na korpus grzałki producent użył 2 mm szkła laboratoryjnego odpornego na szok termiczny. Długość przewodu zasilającego – 1.8 m

Producent zwraca uwagę że grzałka ta jest przeznaczona wyłącznie do akwariów w których zachodzi cyrkulacja wody wywoływana przez filtr lub pompkę.