Jako że napowietrzanie w akwarium z paletkami jest w 90% przypadków niezbędne, warto zaopatrzyć się w przyzwoitą pompkę napowietrzającą. Niniejszy artykuł dotyczy produktów marki Schego od niedawna obecnej na naszym rynku. Niektórzy porównują te pompki do pewnej znanej marki niemieckich samochodów z celownikiem na masce..

Kilka słów o firmie

Logo firmy Schego

Schego to niemiecka firma o 50 letniej historii mająca w swojej ofercie nie tylko sprzęt akwarystyczny. Pompy membranowe Schego są stosowane z powodzeniem w przemyśle, na plantacjach roślin oraz w aparaturze medycznej. Firma z Offenbach produkuje również termostaty i grzałki do akwariów i stawów, czujniki mrozu przydatne zimą do zapobiegania zamarzaniu oczek wodnych czy instalacji grzewczych w trakcie dłuższych nieobecności właściciela. Oferta Schego obejmuje również oświetlenie do oczek wodnych – różnego rodzaju reflektory halogenowe i Power LED, oraz lampki LED do akwariów.

Pompki napowietrzające

Pompki akwarystyczne Schego zasilane napięciem sieciowym oferowane są w wersjach z jednym lub z dwoma króćcami wyjściowymi, oraz w wersji Deluxe z dodatkowym wyposażeniem (dwa modele). Charakterystyczny element designu to przezroczyste obudowy większości modeli, co może stanowić dodatkową atrakcję wizualną dla wielu hobbystów.

Oprócz modeli zasilanych z sieci 230V firma oferuje pompki zasilane napięciem stałym 12V. Modele te są przeznaczone do stosowania w transporcie ryb, przy użyciu akumulatora samochodowego 12V, lub jako napowietrzanie awaryjne w przypadku awarii sieci elektrycznej.

Trzeci rodzaj pompek napowietrzających Schego to modele oznaczone symbolem WS zaprojektowane do zasilania odpieniaczy białek w akwarystyce morskiej, oraz do zasilania dekoracyjnych kolumn wodnych. Pompki WS pompują powietrze pod zwiększonym ciśnieniem w stosunku do pompek standardowych.

Modele i specyfikacje pompek Schego
Dane techniczne pompek akwarystycznych Schego