Siatka z elastycznym trzonkiem

Genialne rozwiązania bywają proste, czasem nawet bardzo..
Firma Aquatic Nature wprowadziła do swojej oferty nowe siatki do chwytania ryb akwariowych – Flexi-Net. Materiał samej siatki jest oczywiście delikatny w dotyku, idealnie dobrany do stosowania w akwarystyce ale nie to jest najważniejszą cechą nowych siatek..

Siatka Aquatic Nature Flexi-net

Cecha główna świadcząca o wyjątkowości tego produktu to trzonek siatki który posiada giętki przegub.  Co to daje w praktyce – no cóż, myślę że akwarystom wiele tłumaczyć nie będzie trzeba bo każdy kiedyś swoje rybki próbował złapać w siatkę.  Każdemu również niejednokrotnie ryba czmychnęła z siatki przez szparę powstałą z powodu niedokładnego przylgnięcia ramki siatki do szyby akwarium, znamy to dobrze prawda?

Nowe siatki Aquatic Nature Flexi-Net zostały wyposażone w proste i skuteczne rozwiązanie eliminujące do minimum wymieniony wyżej problem. Siatki Flexi-Net posiadają na początku trzonka (tuż przed ramką z siatką) giętki przegub pozwalający na dokładne  dociśnięcie ramki z siatką do szyby, co uniemożliwia rybie ucieczkę z siatki. Elastyczność przegubu jest tak dobrana że normalnie całość jest prosta aż do momentu kiedy chcemy docisnąć siatkę do szyby – wtedy przegub poddaje się naciskowi.

Zakres wygięcia przegubu – podczas normalnego użytkowania elastyczny przegub wygina się swobodnie pod kątem do 90° w pionie i 45° w poziomie.  Producent nie zaleca jedynie znacznego przekraczania tych wartości, co w praktyce właściwie nie bywa potrzebne.

Siatki Flexi-Net występują w 8 rozmiarach (dwa rodzaje materiału siatki) co pozwala dobrać wielkość stosownie do potrzeb akwarysty. Nadają się zarówno do akwarystyki słodkowodnej jak i morskiej.