Paletki-Dyskowce.com dostępna w wersji na iPhone!

Miło mi poinformować o możliwości przeglądania niniejszego bloga na urządzeniach iPhone. Funkcja ta została aktywowana kilka miesięcy temu, jednak oficjalnie informuję o tym teraz.

Paletki dyskowce na iPhonePolega to na tym że jeśli strona paletki-dyskowce.com zostanie odwiedzona przez użytkownika korzystającego w danej chwili z urządzenia iPhone, nasz serwer automatycznie to rozpozna i wyświetli temu użytkownikowi „skórkę” zoptymalizowaną dla urządzeń mobilnych. Cała funkcjonalność strony będzie w takim przypadku zachowana włącznie z możliwością logowania się do swojego konta i dodawania komentarzy. Przeglądanie zawartości tej strony na iPhone będzie jednak znacznie wygodniejsze niż w przypadku stron internetowych nie posiadających skórki dla urządzeń mobilnych, ponieważ interfejs mobilnej wersji strony dostosowany jest dokładnie do ekranu oraz możliwości urządzeń iPhone.

W dole strony jest dostępny button pozwalający na zmianę / przełączenie się ze skórki mobilnej do widoku oryginalnego (button ten jest widoczny tylko dla użytkowników iPhone) – domyślnie jest wyświetlana wersja dla urządzeń mobilnych. Internauci korzystający z komputerów stacjonarnych przeglądają stronę w jej dotychczasowej formie.

Aktualizacja 12-03-2013 –
Obecnie strona „Paletki Dyskowce w Akwarium” oferuje tzw. elastyczny interfejs dla większości urządzeń przenośnych, nie tylko dla iPhone. Aktualnie dostęp do treści na blogu jest nie sprawia żadnego problemu na smartfonach, tabletach i innych przenosnych urządzeniach z dostepem do internetu. Portal spełnia tym samym najnowsze standardy projektowania stron www.