Firma Hagen wprowadziła nową serię filtrów wewnętrznych – Fluval U.

Seria obejmuje 4 modele filtrów przeznaczonych do stosowania w akwariach i akwaterrariach z żółwiami – filtry mogą pracować zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej. Fluval U seriesCharakterystyczne cechy konstrukcyjne filtrów Fluval U to przede wszystkim:

  • Otwierana od góry obudowa dająca szybki dostęp do mediów filtracyjnych bez wyjmowania całego filtra z akwarium.
  • Dwie dysze wylotowe(nie dotyczy Fluval U1) dające możliwość skierowania strumienia wody w dwu kierunkach – np. łagodne obmywanie podłoża i cyrkulacja warstw powierzchniowych.
  • Zintegrowana pionowa deszczownia położona pomiędzy dyszami wylotowymi filtra.
  • Możliwość jednoczesnego napowietrzania wody przy pomocy systemu Venturiego.

Woda pobierana jest poprzez boczne płaszczyzny filtra, gdzie przepływa najpierw przez umieszczone w kasetach wkład gąbkowy i węglowy na których zostaje wstępnie oczyszczona mechanicznie. Następnie dociera do środkowego wkładu gdzie przepływa przez wkład do filtracji biologicznej – Bio-max.
Jak wspomniano wyżej, kontrola wypływu wody odbywa się jedną z trzech dróg (dwóch w najmniejszym modelu Fluval U1) – przez jedną z dysz wylotowych lub deszczownię.  Dość ciekawa jest też możliwość odchylenia korpusu filtra od pionu, co dodatkowo ułatwia okresową obsługę. Filtry dostarczane są razem z mediami, przy czym najmniejszy model U1 jest wyposażony tylko we wkłady gąbkowe. Pozostałe modele Fluval U są wyposażone w zestaw do 3-stopniowej filtracji: gąbkę, wkład węglowy i wkład ceramiczny BioMax.

Fluval U - obsługa

Fluval U - specyfikacje

Poniżej jeszcze film z prezentacją filtrów Fluval U udostępniony na oficjalnej stronie z prezentacjami sprzętu marki Fluval www.youtube.com/fluvalblog