Galeria zdjęć

This post is also available in: enEnglish

Zdjęcia paletek

Zapraszam do przejrzenia galerii fotografii moich paletek – tutaj znajdują się również niektóre zdjęcia dyskowców dołączone do innych artykułów opublikowanych na tej stronie. Kliknięcie zdjęcia powoduje jego powiększenie i uruchomienie przeglądarki zdjęć. Do przewijania obrazków można używać strzałek na klawiaturze komputera, można klikać bezpośrednio w zdjęcie, lub klikać strzałki na lewym i prawym brzegu ekranu. Kliknięcie poza zdjęciem zamyka je. Polecam również dział Galeria Video.

Najnowsze artykuły na blogu:

20130125 NZ5A7356

Metronidazol – zwalczanie wiciowców u paletek

This post is also available in: EnglishJak już pisałem w innym artykule, wiciowce są pasożytami dość powszechnie występującymi u paletek. Akwarysta hodujący dyskowce powinien potrafić rozpoznać, kiedy jego ryby mogą być nosicielami wiciowców, i reagować jeszcze zanim pasożyty przejmą kontrolę nad rybami.

Dwie pary z narybkiem w jednym akwarium

This post is also available in: EnglishCiekawostka  – film, na którym w roli głównej młode paletki z narybkiem. Niby nic nadzwyczajnego, ale ..pary rodzicielskie są dwie. Młode dyskowce Snake-Skin dobrały się w pary i rozpoczęły intensywne tarła.

Paletki składają ikrę na szybie – film

This post is also available in: EnglishDorastające paletki przechodzą burzę hormonów. Przejawiają wtedy zwiększoną aktywność, są kłótliwe i dość agresywne, oraz oczywiście intensywnie trenują składanie ikry. Wczorajszy filmik HD przedstawia tarło pary młodych paletek

Młode paletki żerujace na skórze rodziców – film

This post is also available in: EnglishJakiś czas temu sfilmowałem narybek dyskowców żerujący na swoich rodzicach. Młode paletki są bezwzględne w podgryzaniu pary rodzicielskiej. W przypadku pozostawienia na dłużej takiej ilości narybku na rodzicach może dojść do

Vibovit Bobas

Dodatki do miksu mięsnego dla paletek

This post is also available in: EnglishPodstawowy miks mięsny, którego przygotowanie opisywałem wcześniej, składający się z serc indyczych i szpinaku należałoby traktować jako bazę – punkt wyjścia do tworzenia bardziej urozmaiconego pokarmu dla paletek. Bazowy miks mięsny można wzbogacić za pomocą dodatkowych składników, z których kilka postaram się podać poniżej.

Pokarmy suche dla paletek

Płatki – suchy pokarm płatkowany

This post is also available in: EnglishSuche pokarmy płatkowane są również chętnie przyjmowane przez paletki. Rynek oferuje dużą ilość tego typu pokarmów dedykowanych dla dyskowców. Moja praktyka pokazała jednak że paletki bardzo chętnie zjadają nie tylko pokarmy w płatkach oznaczane jako specjalnie przeznaczone dla tych ryb, ale również uniwersalne suche pokarmy płatkowane.

20130225 NZ5A8085_blue diamond

Oświetlenie akwarium w czasie tarła paletek

This post is also available in: EnglishSporo pisałem o jakości wody do tarła paletek, ale niezbyt wiele o oświetleniu zbiornika. Ostatnie komentarze na blogu zainspirowały mnie do napisania czegoś więcej na ten temat. Generalnie oświetlenie akwarium w czasie tarła paletek nie ma jakiegoś wielkiego wpływu na jego przebieg ale potem, w momencie rozpływania się narybku […]

2 komentarze

 1. Łukasz-Przeworsk
  1 września 2012 @ 10:05

  Witam! piękne rybki, gratuluję! jestem amatorem w tej dziedzinie, mam akwarium 240l, biotop pod paletki,. tylko mam problem z odróżnieniem płci? Może Pan pomóc na co zwrócić uwagę???

 2. admin
  1 września 2012 @ 18:29

  Poza okresem tarła nie można odróżnić płci paletek. Zapraszam do lektury artykułów i do uczestnictwa w Forum.
  Zdjęcia w tym wątku ilustrują tę kwestię dość dokładnie.