Dorastające paletki przechodzą burzę hormonów. Przejawiają wtedy zwiększoną aktywność, są kłótliwe i dość agresywne, oraz oczywiście intensywnie trenują składanie ikry. Wczorajszy filmik HD przedstawia tarło pary młodych paletek odmiany Leopard Snake Skin, znajdujących się w akwarium-przechowalni razem z innymi 6-ma paletkami-rówieśnikami. 8 paletek, z których 5 stanowią samice i jest to ..szósta ikra w tym tygodniu, w tym akwarium. Tak, jedna z samic zdążyła złożyć ikrę dwukrotnie w ciągu tygodnia. W pewnym momencie na filmie widać parę pilnującą ikry w przeciwległym narożniku zbiornika. Myślę, że wiosna tego roku nadejdzie szybko ;).

Porozmawiaj o tym na Forum

Inne filmy:

 • Dwie pary z narybkiem w jednym akwarium

  Ciekawostka  – film, na którym w roli głównej młode paletki z narybkiem. Niby nic nadzwyczajnego, ale ..pary rodzicielskie są dwie. Młode dyskowce Snake-Skin dobrały się w pary i rozpoczęły intensywne tarła.

 • Paletki składają ikrę na szybie – film

  Dorastające paletki przechodzą burzę hormonów. Przejawiają wtedy zwiększoną aktywność, są kłótliwe i dość agresywne, oraz oczywiście intensywnie trenują składanie ikry. Wczorajszy filmik HD przedstawia tarło pary młodych paletek

 • Młode paletki żerujace na skórze rodziców – film

  Jakiś czas temu sfilmowałem narybek dyskowców żerujący na swoich rodzicach. Młode paletki są bezwzględne w podgryzaniu pary rodzicielskiej. W przypadku pozostawienia na dłużej takiej ilości narybku na rodzicach może dojść do

 • Karmienie paletek z ręki

  Młode Paletki, karmienie z ręki – film

  Filmik przedstawia karmienie z ręki młodych paletek miksem mięsnym.  3.5 miesięczne paletki są bardzo żarłoczne i mogłyby jeść bez przerwy.

 • Narybek paletek

  Narybek paletek – dzień 8

  Film przedstawia narybek dyskowców po upłynięciu tygodnia czasu od rozpoczęcia żerowania – małe paletki wyglądają już wyraźnie na przedstawicieli swojego gatunku i nie sposób byłoby je pomylić z narybkiem innych ryb pielęgnicowatych.