Jakiś czas temu sfilmowałem narybek dyskowców żerujący na swoich rodzicach. Młode paletki są bezwzględne w podgryzaniu pary rodzicielskiej. W przypadku pozostawienia na dłużej takiej ilości narybku na rodzicach może dojść do uszkodzenia skóry i płetw u dorosłych paletek. Młode dyskowce po prostu potrafią wygryźć dziury w ciele i w płetwach swoim rodzicom, co parokrotnie mi się zdarzyło. Nieważne ile zjedzą wcześniej artemii czy innego pokarmu – potem i tak przystępują do obskubywania swoich rodziców.

Porozmawiaj o tym na Forum

Inne filmy z dyskowcami:

 • Dwie pary z narybkiem w jednym akwarium

  Ciekawostka  – film, na którym w roli głównej młode paletki z narybkiem. Niby nic nadzwyczajnego, ale ..pary rodzicielskie są dwie. Młode dyskowce Snake-Skin dobrały się w pary i rozpoczęły intensywne tarła.

 • Paletki składają ikrę na szybie – film

  Dorastające paletki przechodzą burzę hormonów. Przejawiają wtedy zwiększoną aktywność, są kłótliwe i dość agresywne, oraz oczywiście intensywnie trenują składanie ikry. Wczorajszy filmik HD przedstawia tarło pary młodych paletek

 • Młode paletki żerujace na skórze rodziców – film

  Jakiś czas temu sfilmowałem narybek dyskowców żerujący na swoich rodzicach. Młode paletki są bezwzględne w podgryzaniu pary rodzicielskiej. W przypadku pozostawienia na dłużej takiej ilości narybku na rodzicach może dojść do

 • Karmienie paletek z ręki

  Młode Paletki, karmienie z ręki – film

  Filmik przedstawia karmienie z ręki młodych paletek miksem mięsnym.  3.5 miesięczne paletki są bardzo żarłoczne i mogłyby jeść bez przerwy.

 • Narybek paletek

  Narybek paletek – dzień 8

  Film przedstawia narybek dyskowców po upłynięciu tygodnia czasu od rozpoczęcia żerowania – małe paletki wyglądają już wyraźnie na przedstawicieli swojego gatunku i nie sposób byłoby je pomylić z narybkiem innych ryb pielęgnicowatych.