Forum


Reklama  (ta reklama zniknie po zalogowaniu).

Witaj Gość 

Pokaż/ukryj nagłówek

Witaj Gościu, pisanie na forum wymaga rejestracji.

Strony: [1]
Autor Temat: Mix na nicienie
Maciek
Nowicjusz
Posty: 11
Permalink
Post Mix na nicienie
w: January 30, 2017, 21:32
Cytuj

Kuba na jednym z postów pisałeś,żeby na nicienie przy przygotowywaniu mixu użyć tabletki na odrobaczanie Drontal plus.Ważne, zeby zawierała 50 mg głównej substancji czynnej.
Moje pytanie brzmi : co to ma być za substacja ?Chciałem zakupić takie tabletki do swojej apteczki i właśnie takie pytanie zadał mi weterynarz ? O co dokładnie chodzi,czy np.Drontal junior może być,czy ma być plus - z tego co się zorientowałem "plus"są to dawki na duże zwierzęta ?
Odpowiedz proszę,dla mnie to nowość a pewnie tym którzy szukają takich informacji też się przyda.W czasie kiedy pisałeś te posty lub udzielałeś odpowiedzi pewnie na rynku było mniej leków tego typu,dlatego przydałaby się aktualizacja tematu.
Czy ten mix ma zawierać serce indycze i szpinak,czy można też dodać vibowit ?

Kuba
Administrator
Posty: 156
Permalink
Post Odp: Mix na nicienie
w: January 31, 2017, 13:25
Cytuj

Maciej, nie pamiętam już co było w Drontalu, ale to weterynarz Ci podpowie. Wydaje mi się, że to był praziquantel, lub flubendazol - chyba raczej ten pierwszy, ale to już weterynarz najlepiej będzie wiedział. Jakkolwiek, chodzi o aktualny, skuteczny składnik przeciwrobaczy, być może są nowe substancje. Nie mam czasu wertować starych wpisów, ale pewnie jest tam informacja, że miks z lekiem na robaki podajemy jednorazowo, tzn. z tego co pamiętam, to ja stosowałem dwie porcje jednego dnia - typu rano i wieczorem. Na tym koniec kuracji i bodajże powtórka po 5-7 dniach. Nie musisz dodawać witamin do miksu - i tak otrzymają go raz. I zawsze trzeba przygotować świeży. Na powtórkę można niby podać ten sprzed tygodnia, ale ja bym robił świeży.
WODA przede wszystkim.

Strony: [1]
Forum dyskusyjne dla akwarystów pielęgnujących w swoich akwariach paletki,
oraz dla wszystkich którzy interesują się dyskowcami