Paletki jedzą każdy pokarm ..prawie

Przyjmuje się, że paletkom należy podawać pokarm o dużej zawartości białka, oraz że dieta paletek powinna być jak najbardziej urozmaicona. Nie sposób się z tym nie zgodzić – w teorii rybom na złe wyjść to nie powinno.  40 dniowe paletkiOkreślenia “urozmaicony” czy “wszystko” nie należy jednak traktować zbyt dosłownie.Szczególnie uważać należy na pokarmy tzw. wysokiego ryzyka – są to pokarmy ze zwierząt słodkowodnych, głównie larw owadów oraz skorupiaków planktonowych. Mogą one zawierać w sobie formy przetrwalnikowe groźnych pasożytów, ponieważ w naturze normalnie uczestniczą w ich cyklu rozwojowym. Pasożyty te, wprowadzone do akwarium są często trudne do wytępienia, a w organizmach ryb czynią prawdziwe spustoszenie. Te żarłoki jedzą wszystko, ale nie wszystko powinny dostawać..

[button style=”gray large” link=”/forum/” ]Porozmawiaj o tym na Forum[/button]

Najnowsze wpisy z kategorii pokarm:

Vibovit Bobas

Dodatki do miksu mięsnego dla paletek

Podstawowy miks mięsny, którego przygotowanie opisywałem wcześniej, składający się z serc indyczych i szpinaku należałoby traktować jako bazę – punkt wyjścia do tworzenia bardziej urozmaiconego pokarmu dla paletek. Bazowy miks mięsny można wzbogacić za pomocą dodatkowych składników, z których kilka postaram się podać poniżej.

Pokarmy suche dla paletek

Płatki – suchy pokarm płatkowany

Suche pokarmy płatkowane są również chętnie przyjmowane przez paletki. Rynek oferuje dużą ilość tego typu pokarmów dedykowanych dla dyskowców. Moja praktyka pokazała jednak że paletki bardzo chętnie zjadają nie tylko pokarmy w płatkach oznaczane jako specjalnie przeznaczone dla tych ryb, ale również uniwersalne suche pokarmy płatkowane.

Discus Gran pływający

Discus Gran pokarm pływający?

A to ciekawostka, wpadka czy celowy zabieg? Otóż kilka dni temu zaopatrzyłem się w kolejną 1200ml puszkę pokarmu Discus Gran rodzimego Tropicala. Przygotowałem jak zawsze mieszankę ze spiruliną i jakież było moje zdziwienie po podaniu pokarmu rybom.. Na dno opadała głównie spirulina i tylko nieliczne brązowe granulki. Czyżby producent postanowił zmienić formułę popularnego pokarmu dla […]

Narybek na skórze paletki

Karmienie narybku paletek

Tarło paletek i pierwsze dni po wykluciu larw to czas odpoczynku dla akwarysty i zarazem czas przygotowań do następnego etapu hodowli – karmienia narybku. Od momentu złożenia ikry przez parę dyskowców mamy 9 dni wolnego – 3 dni potrwa inkubacja ikry, 3 dni larwy paletek będą potrzebować na wchłonięcie woreczka żółtkowego, 3 dni narybek będzie […]